clear
Adres
MILOO-ELECTRONICS Sp. z o. o. Stary Wiśnicz 289 32-720 Nowy Wiśnicz, Poland
Image Alt

STERYLIS

  /  Aktualności   /  Sterylis na festiwalu Mastercard OFF CAMERA
Sterylis na festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Sterylis na festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Sterylis będzie chronił zdrowie uczestników 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Zapewniające stałą filtrację i dezynfekcję powietrza urządzenia będą obecne w dwóch festiwalowych lokalizacjach: Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz Pałacu Potockich.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA rozpocznie się 3 września 2021 r. w Krakowie. Na uczestników jednej z największych tego typu imprez w Europie czekają najlepsze autorskie filmy z całego świata oraz fascynujące spotkania z twórcami. W programie festiwalu znalazło się blisko 60 tytułów ujętych w 12 filmowych sekcjach, takich jak „Kryzys niejedno ma imię”, „Miłość na mózgu”, „Nordyckie horyzonty” czy „Amerykańscy Niezależni”.

Jednym z głównych elementów festiwalu Mastercard OFF CAMERA jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”. Uczestniczą w nim produkcje, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych m.in. w Toronto, Locarno, Rotterdamie czy Sundance. Przewodniczącym konkursu został polski scenarzysta i reżyser Tomasz Wasilewski. Wspólnie z nim obradować będą Lee Magiday – producentka filmowa znana m.in. z produkcji „Faworyty” (reż. Yorgos Lanthimos) oraz Gemma Jackson – brytyjska scenografka i zdobywczyni dwóch statuetek Emmy. Zwycięzca konkursu otrzyma Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 25 000 dolarów.

Zaprojektowane i wyprodukowane przez MILOO-ELECTRONICS Sterylisy będą dezynfekowały powietrze w Centrum Festiwalowym zlokalizowanym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz na terenie Pałacu Potockich, gdzie odbędzie się towarzyszące festiwalowi wydarzenie OFF CAMERA PRO INDUSTRY 2021. Urządzenia wykorzystują technologie medyczne w walce z koronawirusem i innymi patogenami chorobotwórczymi. Oczyszczają powietrze za pomocą dwóch filtrów oraz dezynfekują promieniowaniem UV-C o długość fali 254 nanometrów – najskuteczniejszym w walce z drobnoustrojami. Dzięki tzw. pułapkom świetlnym o laboratoryjnie zmierzonym poziomie bezpieczeństwa światło ultrafioletowe działa tylko w obrębie szczelnie zamkniętej komory dezynfekcyjnej urządzenia i nigdy nie przedostaje się na zewnątrz.

Potwierdzeniem skuteczności urządzeń Sterylis są ogłoszone w styczniu br. wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy przetestowali je niezależnie na oddziałach covidowych szpitali w Bochni i Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie hospitalizowanych pacjentów.