clear
Adres
MILOO-ELECTRONICS Sp. z o. o. Stary Wiśnicz 289 32-720 Nowy Wiśnicz, Poland
Image Alt

STERYLIS

  /  Aktualności   /  Sterylis i pilot Pirx
Sterylis i pilot Pirx

Sterylis i pilot Pirx

Nasze urządzenia trafiły do Szkoły Montessorii im. pilota Pirxa w Rzeszowie, gdzie w bezpieczny sposób chronią uczniów oraz nauczycieli przed wirusami, grzybami, pleśniami i innymi zanieczyszczeniami.

Rzeszowska szkoła rozpoczęła testy Sterylis w marcu br. Po ich pomyślnym zakończeniu dyrekcja placówki zdecydowała się na cztery urządzenia, które dezynfekują powietrze na korytarzu, w szkolnych salach i na oddziale przedszkolaków.

Jak podkreśla Justyna Łasocha, dyrektorka szkoły, odkąd Sterylis dezynfekuje powietrze w placówce, nie doszło do sytuacji, w której konieczne było jej zamknięcie z powodu zachorowań na koronawirusa wśród kadry, uczniów czy rodziców. – Wcześniej, dwa razy zmuszeni byliśmy zamknąć przedszkole z tego powodu. Ostatnio mieliśmy natomiast przypadek, kiedy jeden z rodziców poinformował nas, że niestety jest zakażony covidem. I choć ten rodzic często był u nas obecny, żadne dziecko z tej grupy, ani nikt z otoczenia, nie zachorował – opowiada Justyna Łasocha.

Wdrożenie urządzeń Sterylis pozwoliło na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego, ale podniosło także komfort przebywania w placówce, na co uwagę zwrócili sami wychowankowie. – Kiedy jeszcze testowaliśmy urządzenie, już po kilku dniach, nasze dzieci wchodząc do sali, stwierdziły, że w klasie czuć wiosnę. Zmiana jakości powietrza była bardzo wyraźna, powietrze zdecydowanie jest przyjemniejsze – podkreśla dyrektorka szkoły Justyna Łasocha.